Отбори от три различни училища спечелиха купите в турнира за Купа „Национал”
//

19.04.2019
На 12 и 13 април се играха мачовете от Деветия турнир на училищата в София, в които ФК Национал предлага извънкласно обучение по футбол.

За първа година турнирът се проведе в балона на новата Футболна база „Национал” в НСА „Васил Левски”. В надпреварата се включиха 40 отбора от 1 до 4-ти клас, представители на 15 столични основни и средни училища.

fc В турнира за 1-ви клас купата вдигна отборът на 2 СУ „Акад. Емилиян Станев” с треньор Георги Божанов. На финала неговите момчета победиха тимът на 39 СУ „Петър Динеков”, с треньор Любомир Личков с 3:1.

2 СУ спечели и надпреварата за втори клас след успех с 2:0 на финала срещу отбора на 97 СУ „Братя Миладинови”, с треньор Тихомир Цветанов.

Победител в турнира за трети клас стана отборът на 68 СУ „Акад. Никола Обрешков”, с треньор Юмер Рашид, който се наложи на финала с 2:0 над 97 СУ.

След два изгубени финала и Тихомир Цветанов успя да вдигне купата на победител с отбора 79 СУ „Индира Ганди” в турнира за четвърти клас. На финала те победиха с 1:0 сборния отбор на 7 СУ и 48 ОУ, водени от братския треньорски тандем Николай и Християн Христови.

Поздравяваме всички деца за показаното желание и добрата игра, за отличното им настроение по време на целия турнир и им пожелаваме да продължават да се забавляват - тренирайки и играейки футбол.

Благодарим на родителите за подкрепата и чудесната атмосфера по време на всички мачове от турнира.