Юношите на Национал с убедителни победи над Славия и Локомотив
//

08.11.2018
В сряда два юношески отбора на ФК Национал постигнаха важни победи в Елитната до 15 г. и Югозападната зона за р. 2002/2003 г.

Преди обяд на изкуствения терен до стадиона на "белите" Славия (U15) посрещна Национал (U15). Това бе среща от междинен кръг в Елитната юношеска група до 15 г.

Преди началото на мача с минута мълчание бе почетена паметта на бащата на нашия футболист Веско Илиев. Личната трагедия сполетя Веско в неделя. Целият екип на ФК Национал му изказва най-искрени съболезнования и още веднъж иска да засвидетелства пълната ни подкрепа  в този толкова тежък за него и семейството му момент.

Двубоят в Овча купел започна с две голови атаки на Национал, но вратарят на домакините успя да избие ударите на останалите очи в очи с него Емре Дрянов и Кристиан Иванов. Все пак силната офанзивна игра на нашите момчета даде резултат и още до почивката резултатът бе 3:0 за Национал, след два гола на Емре Дрянов и един на Кристиан Иванов. Чудесната асистенция за попадението на Иванов бе на Веско Илиев.

Веско Илиев пробива към вратата на Славия.

В началото на второто полувреме Славия върна един гол, но след това момчетата на Чавдар Славков и Александър Стоянов контролираха събитията на терена до края на мача и увеличиха преднината си. Първо с находчив удар от далечна дистанция Дейвид Василев вкара за 4:1, а в последните минути на двубоя остро центриране на Емре Дрянов предизвика автогол за крайното 5:1.

Кристиан Иванов игра много силно и отбеляза третия гол за Национал.

В следващия кръг Национал (U15) приема в НСА отбора на Лудогорец /Разград/ (U15), а идната сряда гостува на Берое (U15) в Стара Загора.

В следобедните часове се игра и отложената среща от Югозападната зона за юноши младша възраст (2002/2003) между отборите на Национал (2003) и Локомотив (2002/2003), завършила 6:1.

Гостите започнаха двубоя по-силно и поведоха в резултата в средата на първото полувреме, а малко след това вратарят на Национал Николай Стоянов трябваше да се намесва решително и така да задържи отбора ни в мача. Футболистите на Иван Муртин и Борислав Маров демонстрираха силен характер и зряла игра и успяха да обърнат резултата в своя полза още до почивката. Първо Антон Бакалов засече с глава хубаво центриране на Евгени Петров, а след това Кристиан Костов завърши с точен удар самостоятелния си пробив.

Антон Бакалов бележи за 1:1.

Кристиан Костов получава поздравления за гола, с който Национал (2003) поведе с 2:1.

През второто полувреме играчите на Национал свалиха топката на земята и вдигнаха оборотите, което им позволи да организират поредица от опасни атаки към съперниковата врата и да вкарат още четири гола. След почивката се разписаха Георги Пенелов, Антон Бакалов, Милен Хаджиев и Кристиан Костов от дузпа, отсъдена за спъване на Пенелов.

През второто полувреме и "железничарите" имаха своите положения, но няколко техни удара от добри позиции минаха покрай вратата.

В един от куриозните моменти в мача два поредни шута на Антон Бакалов и Траян Тенев се отбиха първо от лявата, а след това от дясната греда на съперниковата врата.

В следващия кръг Национал (2003) приема в НСА отборът на ЦСКА 1948 (2002), а в последния мач за есенния дял от първенството гостува на Миньор (2002/03) в Перник.