Национал (2003) със силни мачове срещу Ботев /Пд/ (2003) и Левски (2002/03)
//

31.10.2018
В последните две седмици отборът на Национал (2003) изигра поредица от силни мачове в турнира за Купа БФС срещу Ботев (2003) /2:3; 1:1/ и в Югозападната зона за юноши младша възраст (2002/2003) - победа с 3:2 срещу Левски (2002/2003).

На осминафиналите в турнира за Купа БФС за набор 2003 момчетата на Иван Муртин и Борислав Маров се изправиха срещу връстниците си от Ботев (Пловдив). Първата среща се игра на 16.10.2018 г. на изкуствения терен в НСА. В нея Национал доминираше преди почивката, но отбеляза само един гол – дело на Георги Пенелов.

Атака на Георги Пенелов към вратата на Ботев в НСА.

След почивката гостите обърнаха до 2:1 в тяхна полза, но това далеч не бе всичко в този мач. „Зелено-белите” изравниха с гол на Траян Тенев и имаха още няколко шанса за трети гол, от които не успяха да се възползват. За разлика от тях „жълто-черните” вкараха с контраатака за 3:2 в самия край на срещата.

Реваншът в Пловдив седмица по-късно също бе интересен. Първото полувреме завърши 0:0, но след почивката Национал вдигна оборотите и създаде поредица от голови положения. Това даде резултат и с попадение на Пламен Симеонов „зелено-белите” поведоха с 1:0. Малко след това удар от дистанция на Антон Бакалов се отби от гредата.

Пламен Симеонов вкара гола за Национал в Коматево.

Няколко минути по-късно домакините се възползваха от една от редките си ситуации пред вратата на Национал и изравниха. До края на срещата вратарят на Ботев спаси още един опасен удар, а диагонален шут на Георги Пенелов мина покрай гредата. В крайна сметка Ботев продължи напред в турнира, но отборът на Национал игра много силно и в двете срещи.

Репортаж от мача в Пловдив можете да видите тук.

В неделя Национал гостува на Левски на изкуствения терен в спортния комплекс на „сините” в среща от Югозападната група за юноши младша възраст (2002/2003). Домакините заложиха на формация, в които преобладаваха играчи от набор 2002, но отборът на Национал контролираше играта през по-голямата част на мача. „Зелено-белите” поведоха през първото полувреме с гол на Пенелов, който се възползва от чудесен извеждащ пас на Бакалов и стреля под плонжа на вратаря. Минути преди почивката Национал поведе с 2:0 с попадение на Бакалов, който с глава засече хубаво центриране от корнер на Тенев.

В началото на второто полувреме Левски върна едно попадение, но в средата на тази част Бакалов отново възстанови преднината от два гола на „зелено-белите” с чудесно изпълнение. Милен Хаджиев центрира от ъглов удар, топката бе отбита и попадна у непокрития Бакалов, който я изчака да тупне и със силен и точен шут с левия крак я прати в скобата за 3:1. Бакалов имаше шанс да запише и хеттрик, ако един далечен и силен негов пряк свободен удар не се бе отбил от гредата. До края на среща „сините” успяха да намалят и да създадат няколко опасности пред вратата на Национал,  но с решителни намеси на стража Николай Стоянов и защитата пред него резултатът се запази.

Запис от мача Левски (2002/03) - Национал (2003) можете да гледате тук.

В заключителните минути на срещата Национал можеше да вкара още един гол, но диагонален удар на Пенелов мина покрай вратата.

Офанзивният полузащитник на Национал Антон Бакалов бе в стихията си и в трите мача.

С този успех отборът на Национал се утвърди в челната тройка на класирането в своята група от зоналното първенство. В следващия кръг нашите момчета почиват, а след това им предстоят мачове с Локомотив (София) и ЦСКА 1948.